Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
22.08.2010 - Národní výstava psů - Leipzig - Německo
Do Lipska strašně rádi jezdíme, jelikož autem můžeme zajet až ke kruhu, vystavuje se na trávě a okolo jsou samé stromy. Ale bohužel, vůbec jsem si nepřečetla, že se letos koná výstava na jiném výstavišti, samá hala a okolo jen beton. Ještě že jsme jeli podle navigace. Nejdříve jsme si mysleli, že jsme špatně zadali cíl cesty, ale bohužel. Je pravda, že ohromné parkoviště bylo velice blízko, ale ten beton a na sluníčku, hrůza.
Vyjeli jsme si s Agarkem. Předvedl se moc hezky a získal dalšího CACíka.
 
18.07.2010 - Česká národní výstava psů - Mladá Boleslav 
Skoro po měsíci jsme se vydali s Agarkem na výstavu. Tentokrát to bylo do Mladé Boleslavi a dosti jsme se těšili, jelikož to máme kousek od bydliště. Jen jsme se báli počasí, jelikož u nás ještě v sobotu bylo 35 stupňů a náš Agaro zrovna moc teplo nemusí. Ale nedělní ráno bylo deštivé, ale po takto horkých dnech moc příjemné. Asi do 11 hodin na výstavě malinko poprchávalo a pak déšť ustál a vystavovalo se moc hezky. Bylo celkem přihlášeno 24 TOS, což je na Národní výstavu celkem dost.  Měli jsme pana rozhodčího Polgára, kterého známe již z několika výstav a jeho posuzování se nám celkem líbí. Je to takový malý pohodář. V naší třídě otevřené byli přihlášeni 3 pejsci a k našemu překvapení i bráška Aki. Náš Agarek získal V2, res. CAC a máme velkou radost. Moc hezky se předvedl a už je v naprosté pohodě. Běhal moc hezky i když pan rozhodčí nám dával v kruhu pořádně zabrat. Běhali jsme jak o závod.
Musím říci, je pan rozhodčí rozdával i dost známek "velmi dobrá" ve třídě mladých fen, kde ze tří vystavovaných fen padly známky VD1-3, což je dosti neobvyklé. Padla ve třídě mladých pejsků i známka "dobrá". Pan rozhodčí se s námi rozhodně nemazlil.
Největší radost mě opět udělal pejsek z naší CHS ABENJI. Všechny nás porazil a získal BOB. Ale Gabča Pavlíčková , jak je známo, vždy zůstává do konce výstav a zúčastňuje se závěrečných soutěží. A udělal moc dobře. Náš ABENJI vyhrál nejkrásnějšího psa druhého dne výstavy a druhé místo o nejkrásnějšího psa celé výstavy. To je super a moc a moc gratulujeme a moc se těšíme na souboj BON´YARI a ABENJI.
Byla to taková pohodová výstava.
  
27.06.2010 - Národní výstava Nowa Ruda - POLSKO
Na polské výstavy nejezdíme moc rádí, ale Nowa Ruda byla vzdálena 180 km a z toho 160 km po českém území, tak jsme si řekli, že to nějak přežijeme.  Ale i tak těch  20 km stálo za to. Projeli jsme vrcholy Krkonoš a musím říci, že je to opravdu majestát.  Pohled ze silnice dolů do údolí byl až hrozivý. Polské výstavy se také vyznačují "časovkami" a tak jsme měli dosti času, jelikož jsme měli nastoupit cca mezi 12-13. hodinou. Počasí bylo překrásné a prostoru habaděj.  Agarek prošel výcvikem a také to na něm bylo znát. V  kruhu si vyšlapoval znamenitě a pejsků si vůbec nevšímal. Na poslední chvíli jsme měli změněnu paní rozhodčí a i kruh, takže to bylo dosti chaotické. Ale vše dobře dopadlo a Agarek získal V1, CWC a úspěšně si vykročil na polského šampiona.
 
 
12.06.2010 -Krajská výstava - Rokycany
Počasí nám opět přálo. Výstava se konala na rokycanském letišti s 6ti kruhy. Před námi bylo 75 psů, takže jsme mysleli že přijdeme na řadu až tak kolem třetí. Pan rozhodčí Matyáš ale nic nezdržoval a na řadu jsme přišli už kolem 12 hodiny. Agarek se předvedl moc hezky a má krásný posudek. Je vítězem KV Rokycany.
Co nás ale překvapilo, bylo obsazení rozhodčích. Byl přítomen p. Václavík, Adlt, Havelka, Matyáš..., což je na krajskou výstavu dost nebvyklé. 
 
29.05.2010 - KVP +speciální výstava KMDPP - Lysá nad Labem
Když jsme se na tuto výstavu přihlašovali, ani jsme nevěděli, že je spojená se speciálkou KMDPP. Lysá nad Labem je od našeho domova kousek a Agarek si musí stále zvykat na výstavy. Je to strašný neposeda a nervóza. Tak jsme se rozhodli, že ho teď budeme ještě párkrát vystavovat na KV.
Náš kruh byl v hale, veliký, ale bohužel bez koberce a na linoleu, takže někteří pejskové měli veliký problém s chozením , natož s během při vystavování. Rozhočí byl pan Hodan, kterého jsme měli asi před 5 lety ještě s Penkuškou.
Bylo přihlášeno 7 TOS. Náš Agerek byl ve třídě otevřené a svoji třídu vyhrál a potom ještě ze všech vítězů tříd dostal BOBíka. Měli jsme velikou radost a Agarek to zvládl znamenitě.
 
22. - 23.05.2010 - MVP Litoměřice
Na litoměřickou výstavu jsme moc nespěchali, jelikož před námi bylo 67 psů. Počasí sychravé, ale jak jsme se blížili k Litoměřicím, začalo vysvítat sluníčko a bylo tak akorát. Na řadu jsme přišli až kolem 14 hodiny. Posuzovala Mgr. Ovesná, které se Bonďa moc líbí.
Kruhy byly sice na betoně, ale byly obrovské a Bonďa vyšlapoval znamenitě. Vyloženě si to užíval a já s ním. Jeho spolupráce byla fantastická a paní rozhodčí to také náležitě ocenila  a Bonďa získal V1,CAC,CACIB a BOB. Měli jsem velikou radost, jelikož tímto vítězstvím Bonďa splnil GRAND ŠAMPIONA ČR během 1 měsíce a 3 výstav, které všechny vyhrál. Tímto vítězstvím naše radost nekončila. Na  závěrečných soutěžích byla na FCI 2. skupiny vybrána naše paní rozhodčí a tak jsme neváhali a počkali jsme si.
Bonďa se v závěrečné přehlídce předvedl excelentně a postoupil také do užšího výběru (5 pejsků). Jaké ale bylo naše překvapení, když jsme postupovali dále a skončili jsme na 2. místě!!! BIG a odnesli jsme si překásný pohár a hlavně hodně radosti z vítězství. Děkujeme všem, kteří fandili a opravdu jich nebylo málo. Bonďa prostě svým šarmem okouzlil i ostatní rozhodčí. Díky Bonďo, fakt jsem si tuto výstavu zaslouženě užívala a ať si každý říká co chce.
 
No a aby toho štěstí bylo ještě více, volala Gábinka s Markem, že v San Marinu náš ABENJI také vyhrál!!! To mě ale vůbec nepřekvapuje, je to jeden z nejkrásnějších TOS v Evropě. V současné době nemá konkurenci . Už se těším, jak budou spolu s Bonďou bojovat.
 
01. -02.05.2010 - MVP Praha
Tuto neděli jsme se jeli zúčastnit MVP do Prahy. Počasí nám velice přálo a tato výstava je kousek od našeho bydliště. Posuzovala pro nás naprosto neznámá rozhodčí z Belgie. Kruhy byly obrovské a místa habaděj. Před námi bylo 41 pejsků, ale na řadu jsme přišli již kolem 12 hodiny. Paní rozhodčí byla velice usměvavá ale i velice důkladná a každého pejska si pečlivě prohlédla. Výstavy se zúčastnilo 23 tos, ale více feneček než pejsků, jak to je již poslední dobou zvykem. S Bonďou měl ve třídě šampionů být Bruno, ale bohužel se nedostavil. Paní rozhodčí se nejdříve zeptala, zda si může Bonďu prohlédnou sama (zuby) a zda ho může hladit. Byla velice překvapena že ano a také toho náležitě využila. Prohlédla mu snad i stoličky a stále si ho hladila. Bonďa si ji na celé čáře získal a opět zvítězil a odvezl si BOBa. Bonďo byl jsi zase  nejkrásnější!!! Děkujeme hlavně všem, kteří nám fandili a přáli nám vítězství. Opravdu jsme si to opět užívali. Musím Bonďu zvyknout na jiné odměny než na buchty, nestačím je péci.
Pro zajímavost přikládám posudek (ač to není našim zvykem), jak se Bonďa moc líbil pí. rozhodčí.
 
 
  
25.04.2010 - MVP České Budějovice
Do Českých Budějovic jezdíme moc rádi, jelikož se může zajet autem až na výstavistě, kde je plno stromů a v případě horka se máme kde schovat. Nebylo tomu jinak ani dnes. Počasí nám moc přálo a našli jsme si místečko hned u haly, kde jsme vystavovali. Při prohlídce našeho kruhu jsem se zděsila, jelikož byl strašně malý a úzký. Vůbec jsem netušila, jak to zvládneme. Bylo přihlášeno celkem 24 pejsků a s Bonďou jsme soutěžili o Grand šampiona ČR. Obávaným soupeřem mu měl být světový vítěz "Semír", ale bohužel se nedostavil, takže jsem ve třídě šampionů byla jediná, což se přiznám, mně vyhovovalo, jelikož Bonďa se krásně předvedl a získal CAC a následně CACIB a BOBa. Bonďíku opět S U P E R !!!
Strašně velikananánskou radost nám udělala holčička z našeho odchovu Anabelka, která získala za krásné předvedení známku V1, CAC a CACIB!!! Kateřině moc děkujeme za reprezentaci a snad se zase někde uvidíme. Poprvé se také předvedl náš pejsek ASASHIO, ale bohužel bylo na něm znát, že byl poprvé.  V kruhu by si nejraději hrál. Ale příště to bude určitě lepší. Všem moc děkujeme za reprezentaci naší CHS. Také děkujeme všem za podporu a dobrou atmosféru.
 
11.04.2010 - MVP WIESELBURG Rakousko
Po delší době jsme zavítali do Rakouska,  Bonďa si potřebuje dodělat rakouského šampiona. Trochu jsme jeli s obavou, jelikož s námi ve třídě šampionů byl   světový vítěz 2009 "Semír". Je to již dospělý pejsek a náš Bonďa ještě stále mohutní. I přesto  je jeho hlava jak nafukovací balon a celkově dost zmohutněl. Ale ono stejně jen záleží na rozhodčím, který pejsek se mu líbí  a tak jsme jeli i s tím, že prohrajeme. Vyjížděli jsme z domu ve 4.30 hod.. Cesta byla daleká, ale nepršelo a tak rychle ubíhala.
Kruhy byly obrovské a potažené kobercem a parkoviště kousíček od haly, takže velká spokojenost.
Rakouskou rozhodčí jsme nikdy neměli, takže jsme ani nevěděli, jaký druh pejska se jí líbí více. Byla jsem také trochu nervozní, že Bonďa bude v kruhu s dospělým psem a bude vyjíždět. Zvládl to ale na jedničku. Piškot mu byl přednější, takže vše proběhlo jak mělo. Bonďa se předvědl moc krásně, perfektně běhal a nakonec zvítězil pro naši velkou radost. Paní rozhodčí se moc líbil a nakonec se s ním i "muchlovala". Bonďo  S U P E R !!!  Zase mě čeká upéct pekáč buchet za vítězství!!!
 
03.04.2010 - Pojizerská výstava psů - MLADÁ BOLESLAV
Skoro po půl roce jsme vystavovali našeho mazlíka AGARA. Byla jsem moc zvědavá, jak to zvládne. Má strašného temperamentu a energie. Je po svém taťkovi. Rozhodčí byl p. Adlt. Za celou svojí výtavní karierů ) cca 7 let) jsem ho měla poprvé. Vždy se nám zdál velice přísný a také se to o něm říká. Byl ale velice příjemný a je pravda i velice důkladný. Agaro byl skoro k neudržení, ale zvládli jsme to. Panu rozhodčímu se moc líbil a má překrásné hodnocení, až nás to udivilo. Kdo ho zná, ví, že  nám hodně vyrostl a je spíše atletický tip. Teprve nyní nám začal mohutnět a trochu přibral. Ale je to stále samá noha samá roku i když váží 75 kg, není to na něm vůbec vidět. Výstava se celkově vydařila, bylo velice příjemné počasí.
 
06.03.2010 - DRZONKÓW Polsko
Opět jsme se vydali s Bonďou do Polska a to na NV Drzonków. Cesta jako vždy samá díra, ale bylo to jen 180 km tak to šlo vydržet. Před námi bylo hodnoceno 53 pejsků, takže nebyl žádný spěch a přišli jsme s Bonďou na řadu až ve 14 hodin. Pana rozhodčího jsme vůbec neznali, nevěděli jsme, co nás čeká. Všimli jsme si, že v kruhu neposuzuje jen on, ale i 2 polské "jezinky". Ale místo posuzování jen kecali, takže jim to dlouho trvalo. No ale, nechali jsme to náhodě a Bonďa si dovezl opět zasloužené vítězství. Podmínky již na polského šampiona máme splněny, takže v nejbližší době do Polska s Bonďou nepojedeme a myslím, že se nám ani nebude moc stýskat.
 
28.02.2010 - LESZNO Polsko
Do Polska zrovna moc rádi nejezdíme, ale chtěli jsme se také jednou zúčastnit něčeho jiného, tak jsme Bonďu přihlásili na výstavu Šampion z Šampionů v Lesznu. Cesta v Polsku jako vždy samá díra, 240 km  jsme jeli 4 hodiny. Ale nikam jsme nespěchali, jelikož byla udělána časovka a my jsme nastupovali až ve 14.00 hodin. Když jsem podle rozpisu zjistila, že je nás tam 5 Šampionů kluků, tak jsem se zděsila, jak to zvládneme. Musím říci, že Bonďa je zlatíčko oproti klukům, kteří byli s námi v kruhu. Již před nástupem se tam do sebe pustili, ale rozhodčí byl v klidu a věděl, že už to jsou dospěláci a občas k něčemu takovému dojde. Všichni pejsci byli opravdu moc pěkní a mohutní, až se mi zdálo, že Bonďa je proti nim jak střízlík. Měl velikánskou výhodu v barvě. Poláci mají většinou světlejší barvy. Pana rozhodčího z Bulharska jsme měli poprvé a nedalo se předem uhodnout, jakým pejskům dává přednost.  Bonďa si vyšlapoval v kruhu moc hezky, krásně se předvedl a zaslouženě vyhrál. Moje radost nebrala konce, jelikož jsme porazili i fenečku a získali jsme titul nejvyšší a to BOB a vítěz Šampiona z Šampionů.  Panu rozhodčímu se moc líbil a dokonce se nám i poklonil, což udělal jen nám. Bylo to fajn a domů jsme jeli s bezvadným pocitem vítězství, jelikož poražení psi byli opravdu moc pěkní a mohutní. Bonďa má slíbený pekáč buchet, tak mu jej musím udělat.
 
20.02.2010 - GLAUCHAU Německo
Již v roce 2009 jsme se této klubové výstavy zúčastnili s Agarkem, ale letos se  konala ve městě Glauchau. Mám tyto  malé klubové výstavy  velice ráda pro její pohodu. Samozřejmě se tato výstava konala v tělocvičně se 3mi  kruhy, které byly perfektně upravené a všude byl koberec.  Ale i o vystavovatele je velice dobře postaráno co se týče občerstvení a všeho okolo. Jako vždy si musíme dát v Německu jejich buřtíky. Moc nám chutnají.
Byli jsme původně přihlášeni s Bonďou na oba dny, ale zúčastnili jsme se jen v sobotu a to velice úspěšně. Měli jsme velice přísného rozhodčího p. Kliebensteina, který posuzování bral velice vážně a bez jakéhokoliv úsměvu. Proto nás velice potěšil výsledek Bondi. Dostal BOB a Klubového vítěze. Také děkujeme manželům Melkovým za velice příjemnou zábavu a gratulujeme k nedělnímu vítězství, kde posuzoval rozhodčí pan Řehánek.
 
06.02.2010 - MVP Duo Brno
Na výstavu do Brna jsme se moc těšili, jelikož do Olomouce jsme nedojeli a v Čechách jsme vystavovali v roce 07/2009 a také proto, že jsme chtěli dokončit titul Český Šampion a to se nám povedlo. Vystavovalo celkem 35 Tos, což je obdivuhodný počet pejsků. Přihlásili jsme se do třídy otevřené a bylo nás v kruhu 5. Měli jsme trochu obavu, zda to s Bonďou zvládneme mezi tolika pejskama, ale pravděpodobně už ty jeho výskoky máme za s sebou. Šel moc hezky a krásně se předvedl a vyhrál ve své třídě a tímto CACem získal také titul Šampiona Česka. Nyní nás už jen čeká GRAND Šampion. Tak snad to zvládneme.
 
24.01.2010 - MVP TRENČÍN
Na této výstavě jsme velice úspěšně zakončili GRAND ŠAMPIONA SLOVENSKA. Máme splněny všechny podmínky.
Rozhodčím byl p. Biroš, který je při výstavách velice klidný a usměvavý. Každého pejska pozorně prohlédne a nebylo to ani jinak na této výstavě. Přišli jsme na řadu až ve 14.00 hodin.  Bonďa byl ve třídě šampionů se Světovým vítězem 2009-  Semírem.  O to jsme měli větší radost, když tohoto pejska porazil a zároveň získal CACIB. V kruhu běžel moc hezky a patří mu veliká pochvala. Je to pašák a už jsou na něm znát zkušenosti z výstav a jeho dospívání. Je to kus chlapáka. !!!!
 
17.01.2010 - MVP NÜRNBERG - Německo
Doufali jsme, že nebudeme mít zase takovou smůlu jako do Olomouce a nenapadne spoustu sněhu. Ale opak byl pravdou. Již kousek za Libercem se rozchumelilo a to vydrželo až na místo výstavy. Byla to dlouhá a úmorná cesta, která ovšem stála za to. Jeli jsme s tím, že to bude výstava dosti těžká, jelikož nás posuzoval velice přísný a precizní rozhodčí. A také se stalo. Všechny pejsky konroloval velice důkladně. V našem výstavním kruhu bylo celkem 36 pejsků,  výstava začala v 9.30 hod. a Bonďa přišel na řadu až ve 13.00 hodin. Po důkladné prohlídce ale Bonďa získal titul nevyšší a výborné hodnocení, což nás velice potěšilo a Bonďa se stal jak ŠAMPIONEM Německa tak i Klubovým ŠAMPIONEM.
 
09.01.2010 - Národní výstava OLOMOUC
Na této výstavě se měl vystavovat po dlouhé době Bonďa. Ale zahájení letošní sezony se nám moc nepovedlo. Vyjeli jsme ráno kolem 7.hodiny ale dostali jsme se jen do Hořic. Bohužel sněhová kalamita a zapadlá auta nám zabránila pokračovat do cíle , tak jsme se museli vrátit.
 
 
2009
 
28. a 29.11.2009 - Speciální výstava ANABERG-BUCHHOLZ - Německo
Této výstavy jsme se zúčastnili vůbec poprvé a musím říci, že jsme byli velmi mile překvapeni, jak Němci tuto výstavu měli zorganizovanou a jak dokázali vytvořit velice krásnou atmosféru. Byl to víken plné pohody v krásném malebném městečku s překrásným rybníkem přímo u výstavní haly a krásných procházek se psy. Vystavovali jsme Agarka, který po oba dva dny získal BOB a vítěze výstavy. Úspěšně nakročil pro získání titulu Šampion Německa. Letos to byla naše poslední výstava a už se těšíme na leden, kde se koná mnoho výstav.
 
10.10.2009 - Světová výstava 2009 - Bratislava
Světové výstavy jsme se zúčastnili poprvé. Vůbec jsme si nedovedli představit, jak se to dá vše zvládnout. Když jsme byli minulý rok na Evropské výstavě v Budapešti byl to jen chaos a zmatek. Vyjížděli jsme velmi brzo ráno ve 2 hodiny a na místo jsme dorazili již v 6.00 hod. Nedočkavých pejskařů již přijíždělo mnoho, ale vše bylo zvládnuto bez problémů. V hale jsme si hned našli místo a pak jsme dospávali v autě. Počasí celkem přálo, až odpoledne začalo trochu pršet.
 
Tos bylo přihlášeno 75 !!! a rozhodčí byl z Japonska. Tolik TOS  jsem ještě nikdy neviděli pohromadě a také jsme měli strach, jak se bude chovat Bonďa. Musím ale nejdříve pochválit všechny pejsky, jelikož se vše odehrálo v naprostém klidu. Pejskové ani vystavovatelé to opravu neměli jednoduché. Diváků bylo mnoho a místa kolem kruhu velmi málo. Byl to mazec, ale vše dopadlo dobře.
 
Bonďa byl přihlášen do třídy otevřené a z 9  vystavovaných pejsků byl nejmladší. Nejdříve do kruhu přišel trochu nervozní, ale pak se rozběhal   a poslouchal  perfektně. Kdo zná začátky našeho Bondi, ví, že to s ním nebylo jednoduché. Je velice dominantní a to jak k pejskům, tak to zkouší i na nás. Dalo hodně práce, abychom si navzájem vyhovovali a hlavně se respektovali. Ale vše jsme zvládli a výsledek předvedl právě na této výstavě a byl super!!! V této třídě si vyběhal krásné druhé místo a získal V2, res.CAC (ve výsledkové listině na stránkách SKJ je zapomenuto res. CAC).  
Z našeho chovu se této výstavy také zúčastnili: 
 
ABENJI  BIG LUCK -       V1, CAC a res. CACIB  - třída střední
ADELAINE BIG LUCK -  V2, res. CAC - třída střední
 
Moc děkujeme za reprezentaci a za krásné výsledky.
 
Příští výstava Hanover - AGARO
 
 
04.10.2009 - MVP TULLN - Rakousko
Cesta byla daleká, ale příjemná. V Tullnu bylo tepleji než u nás, 22 stupňů.  Místa v halách bylo málo, ale kruhy celkem šly.
V našem kruhu byl mladý italský rozhodčí. Byl velmi přísný a každého pejska pořádně prohlédl. Měli jsme všichni dost obavu, jak dopadneme. Shodou okolností jsme vystavovali jen Češi. Atmosféra byla po dlouhé době výborná a všichni jsme si to náležitě užili a s výsledky jsme také byli spokojeni. Když jsme měli nastoupit do kruhu, náhle byl změněn rozhodčí. Italský rozhodčí se vzdal posuzování, jelikož tosy vůbec nikdy neposuzoval a jak řekl, bylo by to nefér. Nastoupil rakouský rozhodčí, předseda jejich Moloss clubu a ten tedy byl přísný, že posuzoval naše pejsky i vkleče. Běhali jsme v kruhu jak o závod. Náš Agaro opět v kruhu blbnul, nechtěl tak dlouho stát, jak si přál rozhodčí, ale dle posudku se mu moc líbil a získali jsme prvního rakouského CACA. a res. CACIBa. Zaslouženě opět vyhrál pejsek z naší CHS Abenji a získal BOBa. Moc všem gratulujeme a těšíme se zase někdy opět pospolu.
 
Jako další nás čeká Světová výstava v Bratislavě a jede Bonďa.
 
27.09.2009 - MVP WROCLAW- Polsko
Na výstavu do Wroclawi jsme jeli trošku s obavou, jelikož polské dálnice nic moc. Byli jsme ale mile překvapeni. Hned za Görlitzem jsme najeli na úplně novou dálnici, která vedla až do Wroclawi. Počasí nám moc přálo a bylo přihlášeno 14 Tos.
Výstava se konala na stadionu a náš kruh bylo dost velký. Pan rohodčí byl přísný a hlavně kontroloval pohyb, takže jsme se dost naběhali. Náš Bonďa získal ve třídě šampionů CAC.
Velikananánskou radost nám ale udělal pejsek z naší CHS Abenji Big Luck. Vyběhal si BOB a to opravdu zaslouženě. Vyrostla nám veliká konkurence, ale je naše, tak mu to moc přeji. Jsem strašně zvědavá, jak dopadne na světovce. Dávám mu velikou šanci.
Příští výstava Tulln, jede Agarek.

20.09.2009

Dnes přikládám emeil, který byl napsán pí. Svobodové.

Vážená paní Svobodová, 
po dlouhém zvážení reaguji na stránky Vaší chovatelské stanice. Vždy jsem se domnívala, že tyto stránky jsou určeny pro prezentaci psů které vlastním , ale bohužel, u Vás se to zvrtlo již jako prezentace " nějakého Klubu pro psy TOSA INU". Nevím, že bych Vám dala někdy souhlas k tomu, abyste zveřejňovala jakékoliv zdravotní výsledky  mých psů. Proto jsem vstoupila do klubu Molossů a tyto informace jsem jim poskytla a tím také dala souhlas k zveřejnění. Kdo má
zájem, může se přímo podívat na tyto stránky. Na to, abych prezentovala svoje psy mám svoje stránky a já si určuji, co chci o svých psech zveřejnit a co ne. Tímto Vás žádám o stažení výsledků DKK u všech mých psů a více je na Vašich stránkách nezveřejněvala.

Již několikrát jsem si všimla, že Vám Bonďa hodně leží v žaludku, jelikož když vyhrál nějakou výstavu (a to skoro vždy) jste ho nepřímo pomluvila. To jsem ale ještě chápala z důvodu, jelikož Vaši pejskové zdaleka nedasuhují toho, čeho byste asi od nich očekávala. Víte, já se již dost dlouho pohybuji po těchto soutěžích a vím moc dobře, že záleží jen a jen na rozhodčím, který pejsek se mu líbí a který ne. Já bych také některé pejsky vůbec nedala jako vítěze, ale
nerozhoduji já, ale rozhodčí. S tím také jezdím na výstavy a těším se, že se uvidím se spousta lidma a užijeme si to a ne, že budu stále někoho pomlouvat. 

Dále bych Vám doporučila, když tak ráda prezentujete výsledky ze všech výstav a v současné době i zdravotní, abyste si udělala zkoušky na rozhodčí a založila přímo klub pro psy TOSA INU. Určitě byste byla s Vašima "odbornýma znalostma" (cca 2 roky chovu plemena Tosa Inu) skvělou rozhodčí pro toto plemeno, když umíte tak skvěle ohodnotit všechny psy na jakékoliv výstavě. 
 
Tento emeil dávám také na mé stránky, jelikož by Vámi byl prezentován určitě mnohem hruběji a jinak. Doufám, že se v nejbližší době uvidíme, abychom spolu vyřešily vše osobně.
 
12. a 13.09.2009 - Národní a Mezinárodní výstava Leipzig- Německo
Do Leipzigu jsme se moc těšili. Už to tam známe když jsme tam jezdili ještě s Penkuškou a vždy tam byla úspěšná. Kruhy byly opět venku a velmi prostorné. Autem se mohlo parkovat přímo u kruhu. První den nám počasí přálo a přišli jsme na řadu kolem 11. hodiny. Bonďa si vyběhal krásné vítězství a získal BOBa.
Druhý den počasí již nebylo tak pěkné, ale zase nebylo teplo. Bonďa opět vyhrál a získal dalšího BOBa.
Atmosféra u obou výstav byla opravdu moc pěkná a fandili nám i přihlížející. Panu rozhodčímu se Bonďa moc líbil a v posudku má uvedeno 5x exelentní!!!! Také dostal od rozhodčího známku i tu nejvyšší a to "Sieger Leipzig" Odjížděli jsme s dobrým pocitem a příští rok opět pojedeme. Je to jedna z nejhezčích výstav.
Příští výstava Wroclaw a jede opět jen Bonďa.
 
30.08.2009 - MVP Mladá Boleslav
Výstava se konala za hezkého počasí a za přítomnosti mnoha psů. Jen Tos bylo 30!!. Také rozhodčí se stále měnil. Původně jsem ani do M.B. nechtěla jet, ale původně byl rozhodčí p. Václavík a na toho jsem se těšila. Bohužel, opět to bylo změněno a měli jsme elegantního franckouzkého pana rozhodčího B. Chiparo.
Agarek byl naposledy zapsán do třídy mladých a získal V2 a zaslouženě, jelikož se vůbec nechtěl předvádět a blbnul. Bonďa získal ve třídě šampionů V1, CAC a dále res. CACIB. 
Moc nás potěšily výsledky přítomných pejsků z naší chovatelské stanice.
Abenji, tak jak jsem mu předpokládala už od mala velice úspěšnou výstavní karieru, se vyplňuje. Vyhrál zaslouženě  a moc  blahopřejeme p. Pavlíčkové. Až dospěje, bude to opravdu jeden z nějkrásnějších pejků mezi Tosama.
Dále byla vystavována v mězítřídě naše fenečka Adelaidde, a obdržela známku V2. Také moc blahopřejeme p. Pečenkové.
Příští výstava nás čeká dvoudenní a to v Leipzigu.  Je přihlášen jen Bonďa.
 
22.08.2009 - Middle East Europa WELS-Rakousko
Na tuto výstavu do Welsu jsme přihlásili oba pejsky. Cesta nebyla tak dlouhá a počasí sice nepřálo na výstavu, ale zase se dobře jelo, bylo zataženo a pršelo. Výstava byla rozdělena do tří dnů a my jsme se rohodli pro Evropskou výstavu, která se ukustečnila 22.08.2009.
Hned po příjezdu a shlédnutí našeho kruhu jsme byli překvapeni, jelikož místo našeho původního rozhodčího byla v kruhu rozhodčí dosti neurčítého věku, ale podle rychlosti a zraku bychom tipovali tak na 80 let. Ona celkové  složení  rozhodčích bylo dosti zvláštní. Byly to 3 ženy, jedna zapisovatelka, která vůbec nevěděla kam co má napsat, druhá ohlašovatelka, ale místy se zdálo že je hlavní rozhodčí, jelikož toho v kruhu napovídala více, než hlavní rozhodčí, která evidentně nestíhala a ta třetí, to byla opravdu bomba. Všichni jsme se shodli, že paní ani nevěděla co posuzuje, natož jakou rasu. Tosu pravděpodobně viděla poprvé v životě.
Nejvíce nás udivovalo, s jakým gustem si u psů prohlíží jejich "vybavení" a s jakým potěšením  je bere do ruky. Vypadalo to opravdu rozkošně. Je pravda, že organizátoři slibovali velkou zábavu, ale toto předčilo naše očekávání.
A podle toho také dopadly výsledky hodnocených pejsků.  Všichni pejskové dostali velmi dobrou,jen náš Bonďa, který výstavu vyhrál, dostal V1.  Ale s jakým fiaskem. Byli jsme v kruhu šampionů 2 pejsci. My a ještě jeden Polák. Bonďa to vyhrál a měli jsme radost, ale když jsme si šli pro výsledek, měli jsme v papírech přeškrtáno a napsáno, že jsme byli druzí. Strašně dlouho jsme se dohadovali a nakonec jsme paní rozhodčí přesvědčili, že ona již zapomněla, že před 5 minutama vyhrál Bonďa. Bylo těch příhod mnohem více, ale to by asi nestačila tato stránka. Takto dlouho se již asi nepobavíme, jelikož za naší výstavní karieru, jsme se s takovou paní rozhodčí ještě nesetkali. Byla to strašná ostuda pro organizátory.
 
15. a 16.08.2009 - Duodanube MVP Bratislava
Do Bratislavy se vždy rádi vracíme, vždy jsme tam měli velký úspěch již s naší první fenečkou PENKUŠKOU. Nikdy ji tam nikdo neporazil.
Počasí bylo velice pěkné a cesta velice rychle ubíhala. První den jsme přišli na řadu až v 13.30 hod. Posuzoval nás nám neznámý rozhodčí p. Mioč. Bonďa dostal velice krásný posudek a mooooc se mu líbil. Tak to bylo i druhý den, akorát nás posuzoval p. rozhodčí Silkosi. Opět Bonďa dostal velice krásný posudek a po oba dva dny získal tituly nejvyšší a to BOB. Bonďa se předvedl moc krásně a v posudku po oba dva dny má napsáno: velice  elegantní pes s velmi pěkným pohybem, krýsným osvalněním, krásnou hlavou a výborným výrazem, pěkné a silné tělo".  Moc to potěšilo a opět do Bratislavy pojedeme a to  na Světovou výstavu. Tam ale bude velice silná konkurence a Bonďa je přeci jenom ještě dost mladý.
 
19.07.2009 - Národní výstava Mladá Boleslav
Tuto výstavu máme také jednou velice blízko, tak jsme jeli s pocitem brzkého návratu. Při výjezdu nám ještě pršelo, ale pak se vyjasnilo a bylo příjemné počasí.  Častým deštěm ale bylo parkoviště  na výstavišti značně rozjeté   a zapadlo  do bláta hodně aut , včetně nás.
Agarek byl poprvé přihlášen do mezitřídy a získal známku V2, res. CAC.  Předvedl se hezky, i když
paní rozhodčí nás nechala hodně dlouho v kole běhat.
Bonďa získal výborné hodnocení a stal se vítězem všech TOS - V1, CAC, Národní vítez a BOB.
Domů jsme jeli velice spokojeni a už nyní se těšíme na výstavu do Bratislavy.
 
 
04.07.2009 - klubová výstava Meisdoronf, Německo
Na tuto výstavu jsme se moc těšili, jelikož to byla výstava pořádaná ke 100. výročí německého MOLOSS Clubu. V2009ůbec jsme nevěděli, kde se toto malebné městečko nachází a díky navigace jsme dojeli bez problémů. Výstava se konala v krásném zámeckém parku a kromě malé přeháňky nám počasí moc přálo. Náš Agaro získal třetí potřebný titul a Junior šampiona Německa a vyhrál Vítěze roku 2009. Předvedl se moc hezky. Bonďa získal krásný res. CAC, a klub. Res CAC.
 
21.06.2009 - MVP Szczetin Polsko
V Polsku na výstavě jsme již dlouho nebyli, naposledy ještě s Penki (cca 7 let).  Byla jsem zvědavá, jak se to od té doby vše změnilo. Musím konstatovat, že Polsko je stále stejné i s těma silnicema. Jeli jsme sice po polském území jen asi 50 km, ale stálo to za to. Už předem jsme raději volili cestu přes Německo. Na výstavu jsme dorazili asi kolem 11.30, jelikož v Polsku začínají výstavy až od 10.30 hodin. V našem kruhu bylo celkem 69 psů a jak jinak, Tosáci byli poslední. Bylo fajn, že se tato výstava konala na bývalém hřišti, takže jsme  mohli být celou dobu venku, až na malou spršku, se počasí vydařilo. Měli jsme dosti přísného rozhodčího p. Gajewskiho z PL.  Adžulína jsme nechali doma, jelikož jsme chtěli mít na výstavě trochu klidu. Zůstali jsme také až do konce a odjížděli jsme pozdě, ale velice spokojeni. Náš Bonďa vyhrál, porazil i šampiona PL a panu rozhodčímu i divákům se Bonďa velmi líbil. Moc tleskali za předvedení, za výhru a  Bonďovi za jeho maximální poslušnost. Bonďo super.
 
První rajská zahrada
Ve 23. týdnu měl náš Bonďa poprvé fenečku. Měli jsme nejdříve trochu obavy, jak se bude chovat, ale vše dopadlo velmi dobře. Fenečka se mu velice líbila a vše dopadlo velice dobře. Poprvé se mu muselo trochu pomáhat, ale podruhé šlo vše jak po másle. Máme radost, teď hlavně, aby fenečka zabřezla a vše dopadlo, jak má. Více informací o fenečce dáme, až bude jasné, že zabřezla.
 
24.05.2009 - MVP Litoměřice
Zase nám do Litoměřic vyšlo krásné počasí. Sluníčko svítilo až moc a hlavně, když jsme uviděli kruh na betoně, moc jsme z toho radost neměli. Ale už jsme tam byli a našli si místečko ve stínu. Do třídy mladých psů nastoupilo 5 pejsků a naše největší překvapení bylo, že to vyhrál náš Adžulínek. Ani nevíte, jakou jsme z toho měli ohromnou radost. Moc krásně se předvedl i když paní rozhodčí nás nechala v tom teple pěkně dlouho běhat a pejskové z toho velkou radost neměli (no a páníčkové také ne). Ještě větší překvapení bylo, když jsme šli do kruhu o nejlepšího mladého psa a náš Adžulínek vyhrál!! O to byla radost ještě větší.
Bonďa se opět předvedl moc krásně a dokonce v kruhu s Bakem ani moc neprotestoval. Vyběhali jsme si titul nejvyšší BOB.  Tato výstava se nám moc povedla a všem vystavujícím a přihlížejícím moc děkujeme za blahopřání a gratulace. Moc to potěší.
 
17.05.2009 - MVP Salzburg-Rakousko
Do Rakouska jsme se vydali poprvé a byla to cesta velmi dlouhá. Najeli jsme 1400 km, ale bylo krásné počastí a Rakousko má překrásnou přírodu. Samotný Salzburg leží obklopen Alpami a byla to prostě pastva pro očí. Na výstavu jsme dorazili včas. Náš pan rohodčí na první pohled vypadal velmi přísně a s nikým se moc nebavil.Všechny pejsky prohlížel a hodnotil přísně.  Agarek se mu moc líbil, divil se jeho výšce, ale  dal mu titulek CAJC.
Když uviděl pan rozhodčí Bonďu tak zdvihl ruce a řekl nahlas "tak toto je TOSA". Seběhlo se kolem kruhu dosti lidí a moc nám gratulovali k vítězství. Bonďa vyhrál a dostal BOBíka. Oba pejsky musím moc pochválit a i při tak náročné cestě byli moc hodní. Děkujeme Jamče a Petrovi za fotečky. Do Rakouska se určitě v nejbližší době vrátíme.
 
16.05.2009 - Klubová výstava MOLOSS Mladá Boleslav
Tuto výstavu máme blízko, tak jsme nikam nespěchali. Přišli jsme na řadu kolem 12 hodiny. Bylo přítomno hodně TOS a byla velká konkurence jak u pejsků tak u fenek.
Náš Agarek z 5 pejsků byl druhý a dostal VD2. Porazil ho pejsek z naší CHS ABENJI BIG LUCK. Moc gratulujeme. Agarkovi udělujeme pochvalu za pěkné předvedení.
Bonďa dostal CAC. Musím ho  pochválit, když šel do kruhu o BOBa s jinými pejsky a běhal v kole, byl naprosto v pohodě.
 
 
09.-10.05.2009 - Springduodanube MVP Bratislava
Do Bratislavy jsme dojeli opět bez problémů a bylo krásné počasí. První den jsme měli rozhodčí p. Ridarčíkovou. Měli jsme s sebou Bonďu i Agara.  Kruhy byly dosti velké a kupodivu  bylo celkem přihlášeno málo psů. Dříve byla vždy velká tlačenice kolem kruhů a letos bylo hodně prostoru. Bonďa se ve své třídě vystavil moc pěkně a dostal CAC. Bohužel při vystavování o titul CACIB se opět naježil a paní rozhodčí se to vůbec nelíbilo, tak jsme titul nezískali. Agarek běhal opět velice hezky a dostal známku VD.
Druhý den jsme byli přihlášeni jen s Bonďou. Moc se nám sice nechtělo, ale silnice byly skoro prázdné, tak se jelo dobře. Rozhočí byl p. Biroš. Bonďa opět o titul CAC běhal nádherně a titul získal. Pan rozhodčí znal plemeno TOSA INU dobře, takže o titul CACIB si pejsky jenom postavil a nemuseli jsme s nimi běhat, aby nedošlo ke konfliktu. To Bonďovi velice vyhovovalo a dostali jsme CACIB a dále i BOBíka. Měli jsme velikou radost a moc nás to potěšilo. Splnili jsme podmínky pro získání Šampiona SR. Bonďo moc gratulujeme.
Na výstavu byl také přihlášen pejsek z našeho odchovu Abenji (Mikeš). Předvedl se nádherně a opět svoji třídu vyhrál. Moc p. Pavlíčkové a p. Zemanovi gratulujeme.
 
03.05.2009 - MVP Praha
Na tuto výstavu jsme jeli trošku s obavou, jelikož v Praze se nám moc nikdy nedařilo, ale vzali jsme to sportovně a hlavně bylo krásné počasí.  Musím pochválit organizátory, jelikož kruhy byly velice pěkně upraveny kobercem a byly dostatečně velké. Také kolem kruhů bylo dosti místa. Přihlásilo se  29 TOS, což je opravdu na toto plemeno hodně. Jenom mladých slečen v kruhu bylo 7 a mladých pánů 4.
Bonďa mi udělal velikananánskou radost a vyběhal si titul nevyšší a máme BOBíka. Agaro dostal V2 a běhal v kruhu moc a moc hezky. Mám z nich velkou radost. Musím také podotknout, že byla celkově výborná atmosféra jak u páníčků tak i u přihlížejících lidí.
Na výstavu také byla přihlášena slečna z našeho odchovu Anabelka. Je strašně podobná svojí mamince Zotušce a vybojovala krásné 2. místo ze 7 vystavovaných mladých slečen. Moc gratulujeme. Příští týden nás čeká 2 x Bratislava, tak snad vše dobře dopadne.
 
26.04.2009 - MVP České Budějovice
Do Českých Budějovic jezdíme moc rádi, ale letos nás překvapil velice malý kruh a strašně málo místa pro vystavovatele. Byla to škoda, jelikož výstavní areál v Č.B. je velmi rozsáhlý a hlavně dosti travnatý a nás dali opět na beton.
Vystavovali jsme Bonďu i Agara. Bonďa ve mezitřídě byl sám a šel moc hezky. Bohužel, horší to bylo o CACIBa, jelikož jsme šli s Boyem a  oni se namají moc rádi, a Bonďa to dal opět najevo. Za tuto lumpárnu opět dostal jen res.CACIBa. Je to pacholek. Agaro šel moc pěkně, byli v kruhu 3 mládenci. Vystavoval se s ABENJIM (jeho bratrem) a už na první pohled bylo vidět, že to vyhraje Abenji. Je opravdu moc pěkný a vyroste z něho mohutný pejsek. Gábině moc blahopřejeme i k celkovému vítězství. Agaro si odnesl VD 4. Je stále ještě dosti na svoji výšku hubený a rozevlátý. Ale mi to doženeme.
 
11.04.2009 - Pojizerská výstava Mladá Boleslav
Na tuto výstavu jsme se těšili, jelikož ji máme kousek od bydliště. Sice to je jen taková "pouťovka", ale aspoň naši pejskové nevyjdou z cviku. Celkem se zúčastnilo 9 psů TOSA INU. Bylo překrásné počasí a rozhodčímu p. Polgárovi to šlo od ruky. Před náma bylo asi 60 pejsků a na řadu jsme přišli v 11.30 hod. To byl fofr.
Agaro si vedl znamenitě a na naše velké překvapení porazil všechny pejsky a odnesl si titulek nejvyšší. Panu rozhodčímu se moc líbil pro jeho výšku a silné kosti. Porazil i Bonďu, což nám vyrazilo dech. Ale musím podotknout, že Bonďovi to pokazil páníček, jelikož ho nevystavoval, ale doslova chudák Bonďa za nim plul. Ale, jak se říká, učený z nebe nespadl, tak určitě to bude příště mnohem lepší. Už se moc těšíme na výstavu do  Č. Budějovic, že se zase po dlouhé době setkáme se známými. Byli jsme všichni rozjetí po  jiných zemích.
 
05.04.2009-NV Drážďany-Německo
Opět nám přálo překrásné počasí. Tato výstava se konala v dobře upravených halách a kruhy byly pokryty kobercem, takže to pejskům neklouzalo. Na výstavu jsme jeli s Bonďou i s Adžulínem a oba nám udělali velkou radost, jelikož získali nejvyšší ocenění. Adžulík konečně přestal růst, takže se nám pomalinku zakulacuje. Oba dva se rozhodčímu moc líbili.
 
28.03.2009-MVP Berlín-Německo
Cesta byla velice pěkná a výstavu jsme se těšili. Konala se ve dvou obrovských halách a kruhy byly celkem prostorné a okolu kruhů dosti místa, takže byla spokojenost. Bonďa se rozhodčímu velice líbil,  krásně se předvedl a získal také nejvyšší ocenění a vítěze plemene.  Agarek opět trochu povyrostl (83 cm v kohoutku), takže jeho 65 kg není na jeho výšce moc znát a rozhodčí konstatoval, že ještě není na jeho výšku dostatečně mohutný a obdržel VD 1. On to pak vše dožene. Oba zasluhují opět pochvalu. Byli moc hodní a poslušní.
 
08.03.2009-MVP Mnichov-Německo
 
Na tuto výstavu byla  cesta dosti dlouhá, ale jelo se celou dobu po dálnici tak to celkem šlo. Vystavovalo se v Olimpijském stadionu. Kruhy byly dosti velké a byli jsme přímo v centru dění, kde se konaly i finálové soutěže. Celý den se předváděno krásné umění poslušnosti a velké schopnosti pejsků. Doprovodný program byl opravdu moc pěkný.
Náš Bonďa vyhrál a AGARO dostal VN1. Musím je oba pochválit, byli oba moc hodní.
 
 
08.02.2009-MVP Duo Brno
 
Tuto výstavu jsme absolvovali jen v neděli z důvodu sobotního rozhodčího pana Hořáka. Po dlouhé době se nám ale vůbec nevydařilo počasí. V Brně strašně pršelo a auta byla zaparkována dost daleko. Také organizace výstavy velice vázla. Nejdříve, podle propozic, jsme měli mít rozhodčí p. Bečkovou. Ta byla nemocná, tak nám byl přidělen p. Mojžíš, ten nás ale nechtěl a tak jsme se museli přestěhovat z pavilonu A do pavilohu V. Teda nic příjemného. Nakonec jsme dostali italskou rozhodčí, nechci ji podceňovat, ale všichni jsme se shodli, že ta v životě snad Tosu ani neviděla. Bylo to zřejmé, když šli pejskové o BOBa. Jak se říká, každý pes jiná ves. Fenečka malá hubená, pejsek mladých velký silný atd. Když se jde o BOBa u zkušeného rozhodčího, tak je vidět na hodnocených psech, jaké se panu rozhodčímu líbí. Buď jsou  mohutní , nebo zase všichni  vysocí a tak nějak se hodně podobají. Ale bohužel, tato paní rozhodčí to tahala jako bonbony z kornoutu.
AGARO se předvedl hezky a dostal V4 a Bonďa V1 CAC a res CACIB. 

25.01.2009 - MVP Trenčín

Na této výstavě jsme byli ještě s naší Penkuškou a moc se nám tam tenkrát nedařilo. Bylo to v roce 2004. Tak jsem si říkali, že prolomíme ledy a ouha. Náš Bonďa opět zazářil, ale jen co se týče vzhledu, ale co se týče dominantnosti v kruhu s Boyem,  Bakem a Alcatrazem, to se jen tak nevidí. Bonďovi vůbec nevadí jiní psi, kteří běhají kolem něj, tech si ani nevšimne, ale jak přijde do kruhu s dospělýma Tosama, je konec. Získal sice CAC, ale dále se  bohužel nedostal. Museli jsme jíti z kruhu. Potom za námi došel rozhodčí a řekl, že je to velká škoda, že by to vyhrál. No, co naděláme. Chvíli dal pokoj, tak jsem doufala, že je to za námi.
Agi soupeřil s dalšími 3 pejsky. Nechyběl ani jeho bratr Abenji. Je opravdu moc pěkný a krásně zmohutněl.. Gabče moc gratulujeme, porazil nás i ostatní pejsky  a vyhrál CAJC. V odpoledních hodinách šel do závěrečných soutěží a vyhrál nejkrásnějšího jiniora výstavy. Udělal mi strašnou radost a mooooooc gratulujeme. Agaro dostal V4. Oproti osatním pejskům je hodně vysoký, takže nestačí tolik nabrat. Ale on to dožene. Byl moc hodný a krásně se předvádí. No holt, není při každé výstavě posvícení. 

Také gratulujeme Leonce. Její Alcatraz se loučil s výstavní karierou a dopadl velice krásně. Moc gratulujeme  Je to moc pěkný pejsek. (Je to bratr naší Alizee).

18.01.2009 - MVP Norinberk - Německo

Tak jsme se zase po dlouhé době vydali do zahraniční. Cesta nebyla nic moc, brzo ráno sněžilo a odpoledne, když jsme se vraceli, tak zase pršelo. Ale návrat domů byl velice příjemný, jelikož se nám velice dařilo.

Vystavovali jsme i našeho malého Agiho a musím ho pochválit, Choval se naprosto vzorně a krásně se předvedl. On se vystavuje sám, je to komediant. Už má našlápnuto na junioršampiona Německa. Agiku moc gratulujeme.

Hlavně nás také překvapil Bonďa. Byl velice poslušný a překrásně se předvedl. Upoutával na sebe velkou pozornost pro svoji mohutnost a barvu. Krásně nám přibral a stává se z něho velice krásný pejsek. Obržel všechny tituly, které mohl dostat a rozhodčímu se moc a moc líbil. Musím ho také pochválit, snad už nám dospívá a nebude si v kruhu vyskakovat. Také musím poděkovat Gabince a Markovi za pomoc jak s pejsky, tak s němčinou.

Ta dlouhá cesta za to stála. Máme z nich velkou radost. Jsou to naše milunky.

11.01.2009 - NV Olomouc

Tato výstava se konala za velmi mrazivého, ale slunečného počasí. Moc jsme se na tuto výstavu těšili, jelikož poprvé jsme vystavovali našeho pejska AGARA. Jel s námi i BONĎA. Kruhy na vystavování byly poměrně velké, ale za to do haly byly vměstnány 3 kruhy a z toho důvodu bylo málo prostoru pro vystavovatelé a jejich pejsky. Musím ale podotknout, že výstaviště je moc krásné, hlavně venkovní prostory jsou ohromné, takže jsme hodně času, než jsme přišli na řadu, strávili s pejsky venku. AGARA musím moc pochválit. Byl poprvé na výstavě a choval se velmi vzorně a v kruhu si to vyšlapoval znamenitě. Umí se perfektně předvádět a je na něm vidět, že je to velmi šťastný a spokojený pejskem. Byli jsme moc překvapeni, že vyhrál ve své skupině a postoupil do soutěže o BOBa a skončil hned za vítězem ALCATRAZEM Birengo. Vítězovi moc blahopřejeme. Také s námi vystavoval pejsek z našeho chovu ABENJI  a skončil na druhém místě. BONĎOVI se také dařilo, vyhrál svoji skupinu, ale bohužel v soutěži o BOBa se opět předvedl jako puberťák. Nerad se předvádí, když je více pejsků v kruhu. Snad ho to někdy přejde (doufáme).

16.11.2008 - MNV Praha

Na tuto výstavu jsme se moc těšili, i když jsme věděli, že posuzuje p. Hořák a ten Boňďu zrovna moc nemusí. Vystavovali poprvé pejsi z našeho odchovu a to AKI, ANABELLKA a byl se také podívat ASASHIO. Všichni nám udělali moc velkou radost.

ANABELLKA - VN 1- ze 3 feneček. Velmi krásná a pohodová fenečka a to ji také zůstalo. Je na ni vidět, jak je moc spokojená. Byla moc krásně předvedena a vůbec se nebála. Majitelce velkou pochvalu a mnoho úspěchů.

AKI - VN2 - ze 3 pejsků. Tento pejsek byl odmala největší rošťák a to mu zůstalo. Je opravdu strašně podobný taťkovi jak vzhledem, tak velkým temperamentem. Proto také dostal jméno AKI. V kruhu byl první AKI, pak dlouho nic a pak teprve páníček. Dá to hodně práce ho zvkládnout.

ASASHIO - byl se jen podívat. Bude to velmi vysoký a krásný pejsek. Už se těším, až poprvé bude na výstavě.

AGARO - vyvedli jsme ho poprvé na výstavu a musím konstatovat, že to zvládl na 1. Vůbec se nebál a nic mu nevadilo. Uvidíme příště, jak to půjde v kruhu.

Boňďa se předvedl moc hezky a už se nám i pomalu zklidňuje, takže se předvádí skoro sám, ale p. Hořákovi se dnes nelíbil jeho běh a záď. Uvidíme, co to bude příště (jestli nějaké příště s p. Hořákem bude !!!).

2.11.2008 - MVP NITRA

Na této výstavě nám přálo velmi krásné počasí, skoro letní. Bylo přihlášeno jen 10 TOS. Boňďa soutěžil ve třídě střední a byl v kruhu sám. Získali jsme prvního slovenského CAC a prvního CACIBa. Máme letos již úspěšně nakročeno na šampiona slovenska a interšampiona. Opět jsme šli o BOBa se sestrou Boňdi Banzajkou a ona nás opět porazila. Ale moc blahopřejeme. Opět nám udělal velkou radost ABENJI, získal VN1. 

04.10.2008 - Evropská výstava psů Budapešť

Na tuto výstavu jsme se moc tešili a i tak trochu obávali, jelikož jsme poprvé vystavovali s Boňďou ve tříde dospělých psů.

Celá cesta do Maďarska nám propršela a ještě horší byl příjezd do Budapešti. Byli jsme tam poprvé, ale co nás tam čekalo, to stálo za to. Naprosto zkolabovala doprava, jelikož ten den, podle katalogu, vystavovalo cca 22 000 psů. Do Budapešti jsme přijeli 7.30 hod posledních 10 km nám trvalo 3 hodiny. Už jsme ani nedoufali, že to stihneme.

Areál je moc pěkný a strašně veliký. Vše jsme stihli a s velkou nervozitou jsme se připravili na vystavování. Po přečtení, s kým je Bonďa v kruhu, jsme ani nepředpokládali, že bychom mohli vyhrát. Náš soupeř byl OCTOPUS od paní K. Malinovské. Je to pejsek moc krásný.

O to bylo větší překvapení, když verdikt rozhodčího zněl pro nás CAC a dokonce jsme obdrželi i prvního res. CACIBa. Vyhrál to zaslouženě otec NINJA. Je mnohem starší a tím pádem i mnohem robustnější. Máme z Boňdi ohromnou radost, zvládl to výborně bez nějakých konfliktů a byl o něj veliký zájem.

Musím také pochváli celkovou atmosféru při vystavování TOS!! Všichni se navzájem povzbuzovali, pomáhali a i rozhodčí byl při tolika psech naprosto v pohodě.

27.09.2008 Mezinárodní výstava  v Českých Budějovicích

Bylo  nádherné počasí a dobře připravený kruh. Opět jsme získali CAJC a tím končí jeho vystavování ve třídě mladých a začínáme už mezi dospělými.

06.09.2008 Klubová výstava v Kroměříži

Na této výstavě jsme byli poprvé. Areál se nachází ve velmi pěkném prostředí, ale bylo strašné horko. Pejsci i majitelé toho měli plné zuby,  ale opět jsme dostali CAJC.

Naši CHS reprezentoval náš pejsek ABENJI a také získal VN 1 ze tří pejsků. Blahopřejeme.

31.08.2008 

Dnešní výstava v Mladé Boleslavi se vydařila. Bylo krásné počasí a bylo přihlášeno  24 TOS! Do třídy mladých byli přihlášeni  tři psi.  Bonďa  získal dalšího CAJC. Bohužel BOBa opět  nezískal, opět provokoval. Je to ještě puberťák.

Velkou   radost nám ale udělal ABENJI (pejsek z naší CHS). Poprvé vystavoval a rozhodčímu se moc líbil. Má překrásný posudek. Paní Pavlíčkové moc blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. Jsem na něj moc pyšná, je opravdu moc krásný.


 
TOPlist